Лідер майбутнього
Лідер  майбутнього

Поділитися новиною:

Лідер майбутнього

Майстер-клас для вихователів ДНЗ

         22 березня вихователем Кузніченко М.В. та вчителем-логопедом Зудовою Л.В. проведено майстер-клас для вихователів "Лідер майбутнього" з метою розширення уявлень про лідерство та лідерські якості, зокрема у дошкільників; формування вміння оцінювати лідерські здібності у дітей та здійснювати  самооцінку; удосконалення вмінь у створенні сприятливого середовища для розвитку лідерського потенціалу у дошкільників.

        Своїм першим народженням ми зобов'язані батькам, друге - ми даємо собі самі. Лідерство є соціальним феноменом. Але для того щоб бути лідером для інших, для початку необхідно стати лідером по відношенню до самого себе. Чи можуть бути лідерами люди, які самі нікуди не йдуть?

         В кожній людині закладений величезний потенціал, але знайти і реалізувати його може лише вона сама. Дитина змалечку наслідує дорослих, для того щоб навчитися тому, що вміють вони. Дорослі планують і організують життя дитини, адже вона ще не вміє це робити самостійно. Поступово малюк  починає усвідомлювати своє справжнє «Я», бере на себе відповідальність за власне життя і починає управляти ним. У цьому виявляється друге народження. Принаймні, так повинно бути.

          Однак якщо ви уважно подивитеся навколо, то, на жаль, виявите, що насправді світ повний дорослих і літніх людей, які так і не взяли на себе відповідальність за своє життя. Це ті люди, які не вільні, «будують» власне життя на основі почутих по радіо непрофесійних гороскопів, порад знайомих і вказівок близьких. Це люди, так і не знайшли внутрішніх точок опори і вимушені шукати їх назовні.

         Друге народження - це набуття себе, пробудження внутрішнього самовідчуття, знаходження, усвідомлення і прийняття свого життєвого шляху.

         Внутрішнє відчуття себе включає усвідомлення свого «Я», здатність сприймати внутрішні сигнали, знати свої переваги, розуміти, чого хочеться зараз, а що небажано, що приємно, а що не дуже. Без відчуття себе і без віри в себе ми залишаємося без керівної сили, коли прагнемо досягти своїх цілей і реалізувати свої прагнення. Як відзначає Ф.Карделл, «життя без нашого управління подібно кораблю без штурвалу чи блукання у величезному лісі без компаса і карти».

         Учасники здійснили самоаналіз лідерських здібностей за допомогою експрес-діагностики лідерських здібностей та створили асоціативний портрет дитини-лідера. 

Педагоги дійшли висновоку, що  компетенції важливо формувати в комплексі аби надалі діти змогли самореалізуватися і, можливо, стати сильним лідером. Джон Максвелл, експерт з питань лідерства, зауважує, що «лідерство вимагає наполегливості. …Лідерські якості не виробляються за один день». Ведучі  побажали учасникам  успіхів у реалізації як власних здібностей, так і лідерського потенціалу юних вихованців і підготували пам'ятку «Риси лідера». 

 

Альбом: Лідер  майбутнього Альбом: Лідер  майбутнього Альбом: Лідер  майбутнього Альбом: Лідер  майбутнього Альбом: Лідер  майбутнього Альбом: Лідер  майбутнього
Web-адреса: dnz8.kupyansk.info/news/id/5642 | Переглядів: 90Дата публікації: 12:13 27.03.2018
Директор

Логвіненко Ірина Іванівна

Стаття 30 Закону України "Про освіту"
Інклюзивна освіта
Пошук